Uchwała Nr XI.98.2019
Rady Miejskiej w Strumieniu
z dnia 26 września 2019 r.
w sprawie przyznania w 2019 roku wyróżnień - Zasłużony dla Bąkowa, Zasłużony dla Drogomyśla, Zasłużony dla Pruchnej, Zasłużony dla Strumienia, Zasłużony dla Zabłocia, Zasłużony dla Zabłocia Solanki, Zasłużony dla Zbytkowa oraz Zasłużony dla Gminy Strumień z okazji Święta Niepodległości
Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U z 2019 r. poz. 506, z późn. zm.) - na wniosek doraźnej Komisji do wyłonienia kandydatów do wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Strumień” oraz kandydata do Lauru Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” przyznawanych z okazji Święta Niepodległości – Rada Miejska w Strumieniu
uchwala:
§ 1. Wyróżnienia z okazji Święta Niepodległości w 2019 roku otrzymują:
1. Zasłużony dla BĄKOWA:
- Pan Stanisław Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
- Pan Mirosław Czwartos – za działalność na rzecz sołectwa Bąków w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu w Ludowym Klubie Sportowym „Zryw” Bąków.
2. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
- Pani Eufemia Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
- Pani Anna Białogłowicz – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
- Pani Bożena Rudol – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl oraz wspieranie materialne działalności lokalnych organizacji społecznych.
3. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
- Pan Henryk Siekierka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
- Pani Janina Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
- Pani Janina Adamczyk – za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną i artystyczną na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Chórze „AVE”.
4. Zasłużony dla STRUMIENIA:
- Pani Anna Flaczek – za wieloletnią, bezinteresowną działalność z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej na rzecz miasta Strumień, w szczególności za coroczne organizowanie pomocy żywnościowej dla seniorów,
- Pan Stanisław Pietrzyk – za wieloletnią, bezinteresowną pomoc na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, za krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy historycznej oraz kultywowanie tradycji stroju cieszyńskiego,
- Towarzystwo Motoryzacyjne „ZABYTEK” w Strumieniu – za charytatywną działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą oraz kultywowanie tradycji historycznych motoryzacji,
- Pani Jolanta Żur – za bezinteresowną pomoc na rzecz ochrony środowiska i dbałość o ekologię w mieście oraz wysoką wrażliwość społeczną na potrzeby ludzi i zwierząt.
5. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
- Pan Zbigniew Machalica – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej i Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie.
6. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKI:
- Pani Ilona Szczypka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.
7. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
- Pan Andrzej Kuboszek - za aktywizowanie społeczne mieszkańców, wpieranie sfery duchowej oraz całokształt pracy na rzecz zbytkowskiej społeczności i lokalnych instytucji,
- Pani Ewelina Szczepańska – za aktywną działalność na rzecz sołectwa Zbytków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa i Rejonowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.
§ 2. Wyróżnienia z okazji Święta Niepodległości – Zasłużony dla Gminy Strumień - w 2019 roku otrzymują:
- Pani Janusza Krzyżanowska – za organizowanie życia sportowego Gminy, promowanie zdrowego trybu życia, działalność charytatywną i wolontariat na rzecz niepełnosprawnych,
- Pan Wojciech Kiełkowski – za działalność publicystyczną i edukację historyczną społeczeństwa pozwalającą ocalić od zapomnienia dzieje Gminy i Regionu,
- Pani Józefa Greń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność kulturalno-artystyczną, kultywowanie tradycji strojów regionalnych oraz promocję Gminy w kraju i za granicą.
§ 3. Wyróżnienia przyznane w:
1) § 1 podlegają wpisowi do Księgi Zasłużonych dla Miasta i Sołectw Strumienia;
2) § 2 podlegają wpisowi do Księgi Zasłużonych dla Gminy Strumień.
§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Strumienia.
§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
|
Przewodniczący Rady
Czesław Greń |